وبلاگ

کلی باسیلوز

جنس اشرشیا، یکی از اعضای خانواده انتروباکتریاسه است که به عنوان جزئی از فلور_طبیعی در روده بزرگ انسان و حیوانات وجود دارد.
اشرشیاکولای یک باسیل گرم_منفی است هر گرم از مدفوع حاوی حدود بیش از 108 از این باکتری می­باشد .ای کلای مانند بقیه اعضای خانواده انتروباکتریاسه، بی­هوازی اختیاری است. و به خوبی روی محیط­های خیلی ساده رشد می­کند.


دستگاه گوارش پستانداران در مدت کوتاهی پس از تولد، از محیط اشرشیا کولای را اخذ می­کند.

بسیاری از سویه­ های اشرشیا کولای حدت پایینی دارند اما می­توانند به­صورت فرصت طلب در خارج از دستگاه گوارش موجب بیماری­هایی مانند بیماری­های دستگاه ادراری و غدد پستانی گردند و در عفونت­های زخم، پنومونی، مننژیت و سپتی_سمی شرکت می­کنند.


از نظر اپیدمولوژی و بیماری­زائی اشرشیا کولای عامل بیماری­های مهمی در دام خصوصا گوساله های جوان است از جمله: بیماری­های روده ه­ای ( کلی باسیلوز روده ­ای، اسهال نوزادی )، سپتی سمی نوزادان (کولی سپتی­سمی)، بیماری­های دستگاه تناسلی_ادراری مثل مثانه و رحم، ورم پستان گاو ، کلی باسیلوز طیور و توکسمی کلی باسیلیرادین صنعت رایان
نماینده انحصاری محصولات وتال ترکیه درایران

ما در مجموعه خود به کار گروهی و بهره مندی از تجارب کارکشتگان ایمان داریم و معتقدیم با ایجاد تفکر خدمت رسانی در تمام بخش ها و اعمال شیوه های تجاری موفق نه تنها در بازار بلکه با نفوذ به قلب مصرف کنندگان می توان جاودان ماند و پایدار عمل نمود.

تماس با ما

آدرس : تهـران، خـیابان ولیـعـصر، خـیابان آرامـش، پلاک 24، واحــد 5

کدپستی : 1967754686

تلفن : 41-26309440-021

فکس :26309516-021

ایمیل : info@twora.ir

نقشه

© بهمن 97 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد Twora Pharma محفوظ می باشد . |طراحی، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT